top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

19. FORUM PEKIN-TOKIO – KONSENSUS W SPRAWIE POKOJU

English: "19TH BEIJING-TOKYO FORUM – CONSENSUS ABOUT PEACE"


Podczas 19. Forum Pekin-Tokio, które zakończyło się w piątek, 20.10 w Pekinie, osiągnięto konsensus w sprawie pokojowego rozwoju i korzystnej dla obu stron współpracy między Chinami i Japonią. Na wydarzeniu zgromadziła się około setka ekspertów i naukowców z obu państw, stwierdzając jednomyślnie, że Chiny i Japonia wspólnymi siłami powinny podjąć pracę na rzecz budowania pokoju i bezpieczeństwa w regionie. W tym roku przypada 45. rocznica podpisania Chińsko-Japońskiego Traktatu o Pokoju i Przyjaźni (1978 r.). Współpraca kwitnie, w 2011 roku wymiana handlowa między dwoma państwami przekroczyła 300 mld USD (w por. do 4,82 mld USD w 1978 r.). Forum Pekin-Tokio, zainaugurowane w 2005 r., jest corocznym wydarzeniem, które służy jako ważna platforma komunikacji i wymiany między Chinami i Japonią. #kktlumaczchinskiego


During the 19th Beijing-Tokyo Forum, which ended on Friday, October 20 in Beijing, a consensus was reached on peaceful development and mutually beneficial cooperation between China and Japan. About a hundred experts and scientists from both countries gathered at the event, unanimously stating that China and Japan should work together to build peace and security in the region. This year marks the 45th anniversary of the signing of the Sino-Japanese Treaty of Peace and Friendship (1978). Cooperation is flourishing, in 2011 trade between the two countries exceeded USD 300 billion (compared to USD 4.82 billion in 1978). The Beijing-Tokyo Forum, inaugurated in 2005, is an annual event that serves as an important platform for communication and exchange between China and Japan.
W piątek 20.10 odbyło się 19. Forum Pekin-Tokio. To coroczne wydarzenie to platforma komunikacji i wymiany między Japonią a Chinami. Co ustalono w tegorocznej edycji?

2 wyświetlenia0 komentarzy

Комментарии


bottom of page