top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Antony Blinken odwiedza Chiny/ Antony Blinken visits China

W minioną niedzielę, tj. 18.06., do Pekinu przybył amerykański Sekretarz Stanu Antony Blinken. Blinken oficjalnie odwiedził Chiny po raz pierwszy od 2018 roku (wcześniej odwołał swoją wizytę przez wzgląd na "incydent z balonem"). 🇨🇳🇺🇸 Amerykański dyplomata spotkał się z Wangiem Yi, członkiem Politbiura Komitetu Centralnego KPCh i Qi Gangiem, obecnym Dyrektorem Biura Centralnej Komisji Spraw Zagranicznych ChRL. Obaj politycy przedstawili spotkania określając je mianem "szczerych" i "dogłębnych". Na spotkaniu z prezydentem Chin, Xi Jinpingiem, amerykański Sekretarz Stanu usłyszał, że Państwo Środka pragnie utrzymać swoje stanowisko i kontynuować porozumienie wypracowane z prezydentem Bidenem. Ponadto, Xi zaznaczył, że relacje USA-Chiny "opierać się powinny na wzajemnym szacunku i szczerości". #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


Last Sunday, June 18, American Secretary of State Antony Blinken arrived in Beijing. Blinken officially visited China for the first time since 2018 (he previously postponed his visit due to the "balloon incident"). 🇨🇳🇺🇸 The American diplomat met with Wang Yi, a member of the Political Bureau of the Central Committee of the CPC, and Qi Gang, the current Director of the Bureau of the Central Commission for Foreign Affairs of the PRC. Both politicians described the meetings as "candid" and "in-depth". At a meeting with Chinese President Xi Jinping, the American Secretary of State heard that the Middle Kingdom wanted to maintain its position and continue the agreement reached with President Biden. In addition, Xi noted that US-China relations "should be always based on mutual respect and sincerity."

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page