top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Chińska ekspedycja naukowców na Mount Everest/ Chinese scientists expedition on Mount Everest

We wtorek, tj. 23.05., o godz. 12:30 czasu lokalnego grupa chińskich badaczy dotarła do stacji pogodowej na Mount Everest (Qomolangma). 🏔📡 Grupa badawcza zdobyła szczyt już drugi raz w tym roku. Start ekspedycji miał miejsce na wysokości 8300 m, o godz. 3:00 nad ranem. Wspinaczka trwała ok. 8 godzin, a celem była stacja meteorologiczna (wybudowana w zeszłym roku), najwyższa na świecie automatyczna stacja zbierająca dane potrzebne do obserwacji zmian klimatycznych. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


On Tuesday, i.e. May 23, at At 12:30 local time, a group of Chinese scientists arrived at the weather station on Mount Everest (Qomolangma). 🏔📡 The research group reached the summit for the second time this year. The start of the expedition took place at an altitude of 8,300 m, at 3:00 in the morning. The climb took about 8 hours, and the goal was the weather station (built last year), the world's highest automatic station collecting data needed to observe climate change.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page