top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Chińska technologia BCI robi ogromny postęp/ Chinese BCI tech makes a huge progress

W ostatnich latach technologia Interfejsu Mózg-Komputer w Państwie Środka dokonała ogromnego postępu. 🧠🖥 Szacowany obecnie rokroczny wzrost światowego rynku tzw. "technologii BCI" wynosi 15%, jak podaje firma Market Reasearch Future. Rozwijające się w tym zakresie Chiny w niektórych dziedzinach uzyskały już tytuł lidera. Główne krajowe ośrodki to, przede wszystkim, Uniwersytet Nankai oraz chiński startup Neurohua. Już teraz zaprojektowano urządzenie składające się z części przypominającej spinkę do włosów oraz rękawicę, dzięki któremu możliwym stało się "zmaterializowanie" ludzkiej myśli na ekranie komputera. Ogólnie mówiąc, Państwo Środka wiedzie prym w nieinwazyjnej technologii wykrywania i pozyskiwania, a liczba zgłoszeń patentowych z tej dziedziny stanowi aż 35% wszystkich wniosków na świecie. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


In recent years, the technology of the Brain-Computer Interface in the Middle Kingdom has made tremendous progress. 🧠🖥 The currently estimated annual growth of the global market of the so-called of "BCI technology" is 15%, according to Market Research Future. China, which is developing this branch, has already achieved the title of a leader in some areas. The main national BCI tech research centers are, above all, Nankai University and the Chinese startup called Neurohua. Already, a device consisting of a part resembling a hairpin and a glove has been designed, thanks to which it has become possible to "materialize" human thoughts on a computer screen. Generally speaking, the Middle Kingdom leads the way in non-invasive detection and acquisition technology, and the number of patent applications in this field accounts for as much as 35% of all applications worldwide.
Technologia BCI w Chinach dokonała ogromnego postępu.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page