top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

CHIŃSKI IMPORT PÓŁPRZEWODNIKÓW ZAGROŻONY?

English: "CHINESE SEMICONDUCTOR IMPORT IN DANGER?"


Chiny wyrażają sprzeciw i ogromne niezadowolenie wobec najnowszych amerykańskich „środków kontroli eksportu chipów”, widząc w tym celową próbę utrudnienia życia Chinom poprzez zakłócenie łańcuchów dostaw półprzewodników i szkodzenie interesom producentów. 🪛 Co więcej, swoje niezadowolenie wyrazili także przedstawiciele amerykańskiego Semiconductor Industry Association. „Zbyt szerokie, jednostronne kontrole mogą zaszkodzić amerykańskiemu ekosystemowi półprzewodników (…). Zachęcają zagranicznych klientów do szukania gdzie indziej (…)” (Całe oświadczenie na stronie SIA). 🇺🇸 Rzecznik chińskiego MH stwierdził, że takie działania to “naciąganie koncepcji bezpieczeństwa” i „uciekanie się do jednostronnych aktów zastraszania”. Tymczasem Departament Handlu USA umieścił na „czarnej liście” takie chińskie firmy, jak: Beijing Biren Technology czy Moore Thread Intelligent Technology. 🛑 Czy chiński import półprzewodników jest zagrożony? #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


China expresses opposition and great dissatisfaction with the latest US "chip export control measures", seeing it as a deliberate attempt to make life difficult for China by disrupting semiconductor supply chains and harming the interests of manufacturers. 🪛 Moreover, representatives of the American Semiconductor Industry Association also expressed their dissatisfaction. “Too broad, one-sided controls could harm the U.S. semiconductor ecosystem (…). They encourage foreign customers to look elsewhere" (Full statement on the SIA website). 🇺🇸 A spokesman for China's Ministry of Defense said such actions amounted to "stretching the concept of security" and "resorting to unilateral acts of intimidation." Meanwhile, the US Department of Commerce has blacklisted Chinese companies such as Beijing Biren Technology and Moore Thread Intelligent Technology. 🛑 Who will actually be harmed more by the new policy?
USA wprowadza w życie nowe środki kontroli eksportu półprzewodników do Chin. Czy chiński import półprzewodników jest zagrożony?


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page