top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Chiński składany smartfon na szczycie

English title: "Chinese foldable smartphone on the global top"


Chiny stały się wiodącym rynkiem dla produktu, jakim jest składany smartfon (tj. "foldable smartphone"). Chińscy producenci dwoją się i troją, wprowadzając liczne innowacje i ulepszenia, przekonując tym samym krajowych konsumentów do zakupu, póki co globalnie niszowego, produktu. Eksperci twierdzą jednak, że aby utrzymać silną pozycję marki dla producentów elektroniki wypuszczenie na rynek modelu "fold" jest koniecznością. Jeden z liderów branży, firma Oppo, niedawno zaprezentowała kolejną generację - Find N3 Flip - w porównaniu do poprzedniej wersji, N2, najnowsza prezentuje dużo większą wartość użytkową. Szacuje się, że poziom dystrybucji tego rodzaju smartfonów w ujęciu światowym do 2027 roku osiągnie wartość 101,5 mln sztuk (obecnie jest to 18,6 mln szt). Swoje produkty na rynek wprowadziły też takie chińskie marki, jak Xiaomi, Vivo czy Honor. Rośnie także popyt krajowy - Chiny odnotowały 173%-owy wzrost rok do roku. #kktlumaczchinskiego www.kk-tlumaczchinskiego.pl


China has become the leading market for "foldable" smartphones. Chinese producers are doing their best by introducing numerous innovations and improvements, thus persuading domestic consumers to buy a globally niche product. However, experts say that in order to maintain a strong brand position for electronics manufacturers, releasing a "fold" model on the market is a must. One of the industry leaders, Oppo, recently presented the next generation - Find N3 Flip - compared to the previous version, N2, the latest one presents a much greater value in use. It is estimated that the level of distribution of this type of smartphones worldwide by 2027 will reach 101.5 million units (currently it is 18.6 million units). Chinese brands such as Xiaomi, Vivo and Honor have also introduced their products to the market. Domestic demand is also growing, with China reporting a 173% year-on-year increase.
Chyba wszyscy słyszeliśmy już, czym jest składany smartfon (foldable smartphone). Czy tego rodzaju innowacja znalazła odbiorców w Chinach?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page