top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

CHIŃSKIE AKUMULATORY DOMINUJĄ RYNEK

English: "CHINESE BATTERIES DOMINATE THE MARKET"Chińskie firmy produkujące akumulatory są liderami w branży. Na pierwszym miejscu plasuje się CATL (Contemporary Amperex Technology Co Ltd), na drugim firma BYD. Okazuje się, że chińskie akumulatory stanowią 3/5 wszystkich instalacji, a aż sześć tamtejszych producentów znalazło się w pierwszej dziesiątce tego typu przedsiębiorstw na świecie. „Ponadprzeciętne wyniki w branży można przypisać rosnącemu popytowi ze strony głównych krajów konsumenckich na energię odnawialną i zasilanie do pojazdów typu NEV. Ponadto, lokalne firmy poczyniły ogromny postęp technologiczny w produkcji baterii litowych” – mówi Zhou Mi, naukowiec z Chińskiej Akademii Handlu Międzynarodowego i Współpracy Gospodarczej w Pekinie. W zakresie wydajności w produkcji energii chiński BYD (58,1 GWh) wyprzedził nawet szerzej znaną spółkę LG Energy Solution (51,4 GWh). #kktlumaczchinskiego www.kk-tlumaczchinskiego.pl


Chinese battery companies are leaders in the industry. CATL (Contemporary Amperex Technology Co Ltd) ranks first, followed by BYD. It turns out that Chinese batteries account for 3/5 of all installations, and as many as six Chinese producers are among the top ten companies of this type in the world. “The industry's above-average performance can be attributed to the growing demand from major consumer countries for renewable energy and NEV power. In addition, local companies have made huge technological advances in the production of lithium batteries,” says Zhou Mi, a researcher at the Chinese Academy of International Trade and Economic Cooperation in Beijing. In terms of efficiency in energy production, China's BYD (58.1 GWh) surpassed even the more widely known company LG Energy Solution (51.4 GWh).
Chińskie akumulatory dominują globalny rynek. O jakich producentach mowa?

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page