top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

CHIŃSKIE MŁODE POKOLENIE VERSUS ŚLUB I MAŁŻEŃSTWO

English: "CHINESE YOUNG GENERATION VERSUS WEDDING AND MARRIAGE"


Eksperci wskazują, że potrzeba organizowania kosztownego i wyszukanego wesela zniechęca wielu młodych do zawierania formalnych związków. W ostatnich dziesięcioleciach wskaźnik zawieranych małżeństw w kraju spadł do rekordowo niskiego poziomu. Z drugiej strony, rezygnacja z wyszukanych rytuałów zwykle wywołuje sprzeciw starszego pokolenia. Zhang Jing, badaczka kwestii małżeństwa i rodziny w Pekinie, stwierdziła, że jedną z przyczyn spadku atrakcyjności ceremonii ślubnych jest większa migracja. Zazwyczaj znajomi i przyjaciele z dzieciństwa rozsiani są po całych Chinach, a na uroczystość zapraszani są goście, których para widzi po raz pierwszy w życiu. „Małżeństwo to zobowiązanie na całe życie i chcę je celebrować każdego dnia” – twierdzi Xu, świeżo upieczony mąż, który w ramach wesela zorganizował skromny poczęstunek, po czym udał się z żoną na wycieczkę do prowincji Yunnan. #kktlumaczchinskiego


Experts indicate that the need to organize expensive and elaborate weddings discourages many young people from entering into formal relationships. In recent decades, the country's marriage rate has dropped to record lows. On the other hand, giving up elaborate rituals usually provokes opposition from the older generation. Zhang Jing, a marriage and family researcher in Beijing, said one of the reasons for the decline in the attractiveness of wedding ceremonies is increased migration. Typically, acquaintances and childhood friends are scattered all over China, and guests whom the couple sees for the first time in their lives are invited to the ceremony. "Marriage is a lifelong commitment and I want to celebrate it every day," says Xu, a newlywed who organized a small reception as part of the wedding, and then went on a trip to Yunnan Province with his wife.
Młodzi Chińczycy rezygnują z kosztownych uroczystości weselnych. Spotyka się to z oporem starszego pokolenia, którzy prezentują odmienny pogląd na małżeństwo. Kto ma rację?

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page