top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

CHINY BUDUJĄ NOWY SYSTEM ENERGETYCZNY

English: "CHINA BUILD A NEW ENERGY SYSTEM"


W Chinach trwa budowa nowego systemu energetycznego wspierającego rozwój przemysłu. Wraz ze wzrostem integracji odnawialnych źródeł energii z tradycyjną siecią energetyczną nastąpić powinno przyspieszenie rozwoju nowych gałęzi przemysłu, m.in. technologii zarządzania emisjami dwutlenku węgla oraz wychwytywania, neutralizacji i magazynowania dwutlenku węgla (tzw. CCUS – Carbon Capture, Utilization and Storage). Dla przypomnienia, Chiny dążą do osiągnięcia maksymalnego poziomu emisji dwutlenku węgla przed 2030 r., a następnie neutralności przed rokiem 2060. Nowy system energetyczny polega na włączeniu do sieci elektroenergetycznej odnawialnych źródeł energii. Tego rodzaju „połączenie” służyć ma minimalizacji skutków wahania napięć i powstawania zakłóceń w działaniu sieci zasilanych energią odnawialną. #kktlumaczchinskiego


A new energy system to support industrial development is under construction in China. With the increasing integration of renewable energy sources with the traditional energy network, the development of new industries should accelerate, including technologies for managing carbon dioxide emissions and capturing, utilization and storing carbon dioxide (CCUS – Carbon Capture, Utilization and Storage). As a reminder, China aims to achieve maximum carbon dioxide emissions before 2030 and then carbon neutrality before 2060. The new system involves incorporating renewable energy sources into the power grid. This type of "connection" is intended to minimize the effects of voltage fluctuations and disruptions in the operation of networks powered by renewable energy.
Chiny inwestują w nowy system energetyczny, by przy zachowaniu planów dt. neutralności węglowej, wspierać rozwój przemysłu. Czym charakteryzuje się ten system?

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page