top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

CHINY: RADIOTELESKOP STANĄŁ W SHIJIAZHUANG, HEBEI

English: "CHINA: RADIO TELESCOPE CUNSTRUCTED IN SHIJIAZHUANG, HEBEI"


W środowy poranek (20.09) czasu pekińskiego odbyła się niewielka uroczystość z okazji wzniesienia konstrukcji zaawansowanego 📡 RADIOTELESKOPU średnich częstotliwości. >>Square Kilometer Array<< stanął w mieście Shijiazhuang, w prowincji HEBEI (Chiny Północne). Pokaźnych rozmiarów "talerz" umieszczony został na cokole specjalnej anteny. Ten ambitny projekt stanowi współpracę kilku państw 🌏, m.in. Chin (oczywiście), Australii, Wlk. Brytanii etc., jednak kluczowe elementy, na które składa się radioteleskop to dzieło chińskiego 54. Instytutu Badawczego "China Electronics Technology Group Co". A to tylko część projektu! Po jego ukończeniu w 2028 r. będzie to najbardziej ZAAWANSOWANY technologicznie sprzet ASTRONOMICZNY 👩‍🚀 na świecie! Czemu służy? Pomoże on naukowcom zbadać historię 🌠 Wszechświata, zbadać początki życia, genezę powstawania pól magnetycznych a nawet poszukać cywilizacji pozaziemskiej! 👽 Gotowi na pierwsze wyniki badań? #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


On Wednesday morning (20/09) Beijing time, a small ceremony was held to mark the construction of the advanced medium-frequency 📡 RADIO TELESCOPE structure. >>Square Kilometer Array<< was constructed in the city of Shijiazhuang, HEBEI province (Northern China). A large-sized "dish" was placed on the pedestal of a special antenna. This ambitious project is a cooperation between several countries 🌏, including: China (of course), Australia, UK etc., but the key elements of the construct are the work of the Chinese 54th Research Institute "China Electronics Technology Group Co". And this is only part of the project! When completed in 2028, it will be the most technologically ADVANCED ASTRONOMICAL 👩‍🚀 equipment in the world! What is it for? It will help scientists investigate the history of 🌠 the Universe, investigate the origins of life, the origins of magnetic fields and even look for extraterrestrial civilization ! 👽 Ready for the first test results?
W Hebei w Chinach stanął radioteleskop. Jest to projekt Chin ze współpracy z wieloma innymi krajami. Czy pozwoli on naukowcom na przełomowe odkrycia?

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page