top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Chiny wystrzeliły rakietę nośną SQX1/ China has successfully launched...

Chiny, po trzech nieudanych próbach, w końcu wystrzeliły w kosmos rakietę nośną SQX1. 🌏🛰 Wydarzenie to miało miejsce dzisiaj, tj. w piątek (07.04.), o godz. 00:00 w Jiuquan Satellite Launch Centre na pustyni Gobi. Wspomniana rakieta jest własnością firmy i-Space, a jej zadaniem jest wynoszenie satelit na orbitę Ziemi. Pierwszy start odbył się już w roku 2019, po nim trzy kolejne loty, ze względu na usterki techniczne, zakończyły się niepowodzeniem. Warto wspomnieć, że obecnie na obszarze Chin działa już ponad 400 prywatnych przedsiębiorstw zajmujących się branżą kosmiczną. #kktlumaczchinskiegoChina, after three failed attempts, finally launched the SQX1 carrier rocket into space. 🌏🛰 This event took place today, i.e. on Friday (07.04.), at 00:00 at the Jiuquan Satellite Launch Center in the Gobi Desert. The rocket is owned by i-Space company, and its task is to launch satellites into Earth orbit. The first launch took place in 2019, after which three subsequent flights, due to technical faults, ended in failure. It is worth mentioning that currently there are over 400 private companies operating in the space industry in China.


#jiuquansatellitelaunchcentre#satellitelaunchcentre#jiuquan#gobidesert#gobi#satellite#earthorbit#space#rocketlaunch#carrierrocket#sqx1#chinesetechnologies#chinatech#technology#spacecraft#hightech#China#chinesetranslator#chineseinterpreter
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page