top of page

DEBIUT CHIŃSKIEJ ELEKTRYCZNEJ AWIONETKI – AG60E

ENGLISH TITLE: „CHINESE ELECTRIC DEBUT FLIGHT – AG60E”


Model AG60E


W środę, tj. 03.01, w prowincji Zhejiang [cn. 浙江省] w Chinach Wschodnich miał miejsce debiutancki lot dwumiejscowego, elektrycznego, lekkiego samolotu-awionetki AG60E. Lot testowy odbył się na lotnisku Qiandaohu General Aviation Airport [cn. 浙江建德千岛湖通用机场] w powiecie Jiande [cn. 建德] (prefektura Hangzhou [cn. 杭州], a informacja o tym wydarzeniu pojawiła się w formie postu na platformie Weibo [cn. 微博] opublikowanego przez Komisję Nadzoru i Administracji Majątkiem Państwowym przy Radzie Państwa [cn. 国务院国有资产监督管理委员会].


Maszyna wyprodukowana została przez spółkę zależną Aviation Industry Corp of China [cn. 中国航空工业集团公司] – Tongfei Yema [cn. 通飞野马公司]. Mierzy 6,9 m długości i 8,6 m rozpiętości skrzydeł, wysokość lotu wynosi 3600 m a osiągana przez samolot prędkość maksymalna to 218 km/h. AG60E to ulepszona, elektryczna wersja modelu standardowego AG60. Wyposażona została w elektroniczny system instrumentów pokładowych i urządzeń komunikacyjnych MGL.


Samolot przystosowany został do realizacji różnorodnych zadań, w tym, m.in., szkolenia pilotów, lotów rekreacyjnych i podróży prywatnych. Może lądować na nieutwardzonych pasach startowych.


Sukces maszyny stanowi fundament pod transformację energetyki lotniczej i pełni funkcję promocji rozwoju branży lotniczej samolotów lekkich i ultralekkich (tj. małych wysokości przelotowych).

 

 

ENGLISH VERSION:

 

On Wednesday, January 3, in Zhejiang Province [cn. 浙江省] the debut flight of the two-seat, electric AG60E light aircraft took place in East China. The test flight took place at Qiandaohu General Aviation Airport [cn. 浙江建德千岛湖通用机场] in Jiande County [cn. 建德] (Hangzhou Prefecture [cn. 杭州]. Information about this event appeared in the form of a post on the Weibo platform [cn. 微博] published by the State Assets Supervision and Administration Commission of the State Council [cn. 国务院国有资产监督管理 委员会].


The machine was manufactured by a subsidiary of Aviation Industry Corp of China [cn. 中国航空工业集团公司] – Tongfei Yema [cn. 通飞野马公司]. It is 6.9 m long and 8.6 m wingspan, the flight altitude is 3,600 m and the maximum speed achieved by the plane is 218 km/h. AG60E is an improved, electric version of the standard AG60 model. It is equipped with an electronic system of on-board instruments and MGL communication devices.


The plane has been adapted to perform various tasks, including pilot training, recreational flights and private travel. It can land on unpaved runways.


The success of the machine is the foundation for the transformation of the aviation energy industry and promotes the development of the aviation industry of light and ultralight aircraft (i.e. low cruising altitudes aircraft).HASHTAGS:
AG60E, chińska lekka awionetka elektryczna, odbyła swój debiutancki lot. Wydarzenie miało miejsce w prowincji Zhejiang i stanowi podstawy dla chińskiego przemysłu lotniczego samolotów lekkich i ultralekkich. Jak się prezentuje nowatorski projekt?

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page