top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Energia jądrowa w Państwie Środka/ Nuclear power in the Middle Kingdom

Według władz chińskich, energia jądrowa stanowić będzie klucz w procesie przechodzenia na energetykę niskoemisyjną w Państwie Środka. ☢️📈 W ubiegły poniedziałek, tj. 31.07., na posiedzeniu wykonawczym Rady Państwa zatwierdzono sześć nowych reaktorów jądrowych. Ich budowa przeprowadzona ma być w oparciu o najwyższe, światowe standardy bezpieczeństwa, tak samo jak renowacja już istniejących obiektów. Chiński rząd przewiduje, że do 2030 roku energia pochodząca z elektrowni jądrowych stanowić będzie ok. 25% chińskiej energii ze źródeł niekopalnych. Do budowy reaktorów wykorzystana zostanie technologia trzeciej generacji Hualong One, która aż w 90% produkowana jest na terenie Chin, zapewniając tym samym bezpieczeństwo dostępności niezbędnych komponentów. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


According to the Chinese authorities, nuclear energy will be the key in the transition to low-carbon energy in the Middle Kingdom. ☢️📈 Last Monday, July 31, six new nuclear reactors were approved at the executive meeting of the State Council. Their construction is to be carried out based on the highest global safety standards, as well as the renovation of existing facilities. The Chinese government predicts that by 2030, energy from nuclear power plants will account for approx. 25% of China's energy from non-fossil sources. The reactors will be built using the third generation Hualong One technology, 90% of which is produced in China, thus ensuring the security of the availability of the necessary components.
Energia jądrowa w Chinach stanowi klucz w przechodzeniu na energetykę niskoemisyjną.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page