top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

IGRZYSKA AZJATYCKIE W HANGZHOU OPANOWANE PRZEZ ROBOTY

English: "HANGZHOU ASIAN GAMES DOMINATED BY ROBOTS"


Po miasteczku olimpijskim porusza się zautomatyzowany „łapacz komarów”, wabiący natrętne owady. Minibusy bez kierowców przewożą gości od punktu A do punktu B. W wyznaczonych miejscach każdy śmiałek zmierzyć się może w tenisa stołowego z Pongbotem. W mini oddziale banku klientów instruuje sympatyczna recepcjonistka z plastiku z klawiaturą numeryczną. Igrzyska Azjatyckie w Hangzhou 2022 (opóźnione o rok ze względu na pandemię COVID-19) opanowane zostało przez roboty. Chiny promują profil miasta, specjalizującego się w startupach z branży robotyki, wykorzystując wizerunek trzech sympatycznych humanoidalnych robotów w roli maskotek igrzysk – Congcong, Lianlian i Chenchen. Jedną z testujących zaawansowane technologie robotyczne jest firma DEEP Robotics. „Nie posunąłbym się do stwierdzenia, że roboty ZASTĄPIĄ kiedykolwiek ludzi. Stanowić będą raczej NARZĘDZIE wspierające ludzkie wysiłki” – mówi przedstawiciel firmy. #kktlumaczchinskiego


An automated "mosquito catcher" moves around the Olympic town, luring pesky insects. Driverless minibuses transport guests from point A to point B. In designated places, anyone who dares can play table tennis with Pongbot. In a mini bank branch, customers are instructed by a nice plastic receptionist with a numeric keyboard. Hangzhou has been taken over by robots for the 2022 Asian Games (delayed by a year due to the COVID-19 pandemic). China is promoting the profile of a city specializing in robotics startups, using the image of three nice humanoid robots as the mascots of the games - Congcong, Lianlian and Chenchen. One of the companies testing advanced robotic technologies is DEEP Robotics. “I wouldn't go so far as to say that robots WILL ever REPLACE humans. Rather, they will be a TOOL supporting human efforts", says a company representative.
Hangzhou opanowane przez roboty! Na czas Igrzysk Azjatyckich miasteczko olimpijskie Shaoxing w ogromnym procencie obsługiwane jest przez robotycznych asystentów. Co możemy spotkać na miejscu?

2 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page