top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

KENIA ŚWIĘTUJE 6. ROCZNICĘ POWSTANIA KOLEI SGR – PROJEKT BRI

English: "KENYA CELEBRATES SGR RAILWAYS 6TH ANNIVERSARY – BRI PROJECT"


Połączenie kolejowe SGR to bezpośredni dowód na kluczową rolę projektu BRI („Inicjatywa Pasa i Drogi”) w rozwoju Afryki. Kenijscy dyplomaci wyrazili entuzjazm udając się w podróż nową koleją normalnotorową, finansowaną przez Chiny. Wycieczka ta stanowiła część obchodów 6. rocznicy powstania kolei SGR oraz 60-lecia ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Kenią a Chinami. Przedstawiciel Kenya Railways Corporation, Tobias Otieno, oświadczył, że projekt wywarł zauważalny wpływ gospodarczy na kraj i całą Afrykę Wschodnią. Całość linii liczy 592 km długości a SGR przetransportowało już 11,16 mln pasażerów. Budowa wspomnianego połączenia kolejowego stanowi element współpracy w wymianie technologii i doświadczeń dt. rozwoju pomiędzy Afryką a Chinami w ramach BRI. #kktlumaczchinskiego www.kk-tlumaczchinskiego.pl


The SGR rail link is direct evidence of the key role of the BRI (Belt and Road Initiative) project in Africa's development. Kenyan diplomats expressed enthusiasm about traveling on the new standard gauge railway financed by China. The trip was part of the celebrations of the 6th anniversary of the SGR Railway and the 60th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Kenya and China. Kenya Railways Corporation representative Tobias Otieno said the project has had a noticeable economic impact on the country and East Africa as a whole. The entire route is 592 km long and has already transported 11.16 million passengers. The construction of the above-mentioned railway connection is an element of cooperation in the exchange of technologies and experiences related to development between Africa and China under the BRI project.
Kenia świętuje 6. Rocznicę powstania kolei SGR, finansowaną przez Chiny w ramach projektu Inicjatywy Pasa i Szlaku (BRI). Co o współpracy z Państwem Środka sądzą Kenijczycy?

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

留言


bottom of page