top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Kobieta z chińskiej mniejszości etnicznej Dong na okładce "Financial Times"/ Chinese ethnic minority

...woman on the cover of the "Financial Times"


7 maja na okładce brytyjskiego magazynu "Financial Times" pojawił się wizerunek kobiety z chińskiej mniejszości etnicznej Dong ubranej w tradycyjny strój i trzymającej na rękach zwinięte, ręcznie tkane, tradycyjne dywany. 🪡🧵Temat przewodni tej edycji magazynu dotyczył 9. London Craft Week, który miał miejsce w dniach 8-14 maja. Podczas wydarzenia obejrzeć można było wystawę Fabric X, na której prezentowano m.in.: torebki, szaliki czy opaski na oczy tkane ręcznie przez rzemieślników znak rzeki Dulong. Zajmując się powyższym projektem, zaangażowane studio mody postanowiło połączyć elementy etniczne i tradycyjne ze współczesnymi gustami. Studio, o którym mowa, Naze Naze to marka założona w roku 2020 w Szanghaju. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


On May 7, the cover of the British magazine "Financial Times" featured an image of a woman from the Chinese Dong ethnic minority wearing traditional clothing and holding rolled, hand-knotted, traditional rugs in her arms. 🪡🧵The theme of this edition of the magazine concerned the 9th London Craft Week, which took place on May 8-14. During the event, visitors could see the Fabric X exhibition, which presented, among others: handbags, scarves and blindfolds hand-woven by craftsmen of the Dulong River. With this project, the involved fashion studio decided to combine ethnic and traditional elements with contemporary tastes. The studio in question, Naze Naze is a brand founded in 2020 in Shanghai.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page