top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

LATAJĄCE TYGRYSY ZNOWU W GUILIN I CHONGQING

English title: "FLYING TIGERS ARE BACK TO GUILIN AND CHONGQING"


Do Chongqing i Guilin trafiły artefakty związane z grupą ochotników amerykańskiej jednostki lotniczej „Latające Tygrysy” (飞虎队), działających na terenie Chin w czasie trwającej wówczas w Państwie Środka wojny oporu przeciwko agresji japońskiej (1941-45). Pierwszym z miejsc jest Chongqing Stilwell Museum (史迪威博物馆). To do tego chińskiego miasta z junnańskiego (prow. Yunnan [云南]) Kunming’u (昆明) w 1942 roku przeniesiona została kwatera główna jednostki. W Guilin (桂林) w regionie autonomicznym Guangxi Zhuang (广西壮) artefakty trafiły do powstałego w roku 2015 Guilińskiego Parku Reliktów Amerykańskiej Brygady Lotnej (桂林飞虎队遗址公园). Przedmioty przekazane zostały w prezencie stronie chińskiej przez amerykańską Organizację Historyczną Latających Tygrysów (Flying Tigers Historical Organization). W sumie Chiny otrzymały 80 reliktów. #kktlumaczchinskiego


Artifacts related to the group of volunteers of the American air unit "Flying Tigers" (飞虎队), operating in China during the war of resistance against Japanese aggression (1941-45) in the Middle Kingdom, were sent to Chongqing and Guilin. The first place is Chongqing Stilwell Museum (史迪威博物馆). It was the Chinese city where the unit's headquarters was moved from Kunming (昆明), Yunnan province (云南) in 1942. In Guilin (桂林), in the Guangxi Zhuang autonomous region (广西壮), the artifacts were transferred to the Guilin American Flying Aquad Relics Park (桂林飞虎队遗址公园), established in 2015. The items were given as a gift to the Chinese side by the American Flying Tigers Historical Organization. In total, China received 80 relics.
Do Chin przekazano 80 artefaktów związanych z jednostką o nazwie Latające Tygrysy. Czym była ta jednostka i jakie znaczenie miała ich działalność w Chinach?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page