top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

MISJA KOSMICZNA: CHIŃSKA RAKIETA WYSTRZELONA Z MORZA

English title: "SPACE MISSION: CHINESE ROCKET LAUNCHED FROM THE SEA"


Po raz pierwszy swoją rakietę w przestrzeń kosmiczną z morza wystrzeliła chińska firma prywatna. 🚀💫 To Galactic Energy, producent z Pekinu, przeprowadził we wtorek wieczorem (05.09), jako pierwszy kapitał prywatny, morską misję wyniesienia rakiety na orbitę okołoziemską. Chińska rakieta nośna CERES 1 wystartował o godzinie 17:34 z mobilnej platformy startowej – zmodyfikowanego modelu statku podwodnego – na Morzu Żółtym u wybrzeży prowincji Shandong we wschodnich Chinach. Wysłał cztery satelity na orbitę około 800 kilometrów nad Ziemią. Satelity zostały zbudowane przez producenta Guodian Gaoke, operatora satelitarnego w Pekinie, i będą wykorzystywane do gromadzenia danych na potrzeby Internetu Rzeczy. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


For the first time, a Chinese private company launched its rocket into space from the sea. 🚀💫 It was Galactic Energy, a producer from Beijing, on Tuesday evening (05.09), as the first private capital, carried out a sea mission to launch a rocket into Earth orbit. The CERES 1 launch vehicle launched at 5:34 pm from a mobile launch pad - a modified model of a submarine - in the Yellow Sea off the coast of Shandong Province in eastern China. It sent four satellites into orbit about 800 kilometers above the Earth. The satellites were built by manufacturer Guodian Gaoke, a satellite operator in Beijing, and will be used to collect data for the Internet of Things.
Pierwsza chińska firma prywatna wystrzeliła rakietę w kosmos z morza. Jaka to chińska rakieta?

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page