top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

NOCNA EKONOMIA LHASY A POPULARYZACJA KULTURY TYBETU

English: "LHASA NIGHT ECONOMY VERSUS TIBET CULTURE POPULARIZATION"


Gdy nad tybetańską stolicą zachodzi słońce, ulice miasta ożywają. Tzw. „nocna ekonomia” Lhasy to potężny zastrzyk witamin na rozwój i popularyzację niezwykle barwnej kultury regionu. Rzecz dotyczy nie tylko punktów gastronomicznych czy handlowych. Gdy zapada noc, w mieście otwarte pozostają także obiekty kulturalne, muzea, teatry i całe mnóstwo innych atrakcji turystycznych! Popularny kompleks turystyczny Zangyou Tancheng po zmroku tętni życiem, oferując każdą usługę, którą turysta może zapragnąć. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by zagłębić się w poznanie kolorytu lokalnej kultury – obejrzeć ciekawe rzeźby wykonane z masła z mleka jaka, popodziwiać tybetańskie tanki czy przyjrzeć się ważnym postaciom regionu wykonanym z wosku! Dzięki dochodom z turystyki nocnej Tybetański Region Autonomiczny rozkwita. #kktlumaczchinskiego


When the sun sets over the Tibetan capital, the city streets come alive. The so-called Lhasa's "night economy" is a powerful shot of vitamins for the development and popularization of the region's extremely colorful culture. This applies not only to catering and shopping outlets. When night falls, cultural facilities, museums, theaters and a host of other tourist attractions remain open in the city! After dark, the popular Zangyou Tancheng tourist complex bustles with life, offering every service a tourist could desire. Nothing stops you from delving deeper into the local culture - see interesting sculptures made of yak milk butter, admire Tibetan thangkas or take a closer look at important figures of the region made of wax! Thanks to the income from night tourism, the Tibet Autonomous Region is flourishing.
Nocna ekonomia Lhasy napędza rozwój i atrakcyjność regionu, oferującego mnóstwo atrakcji dla turystów lubiących zwiedzać po zmroku. Czym jest i jak przejawia się w tybetańskiej stolicy?

1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page