top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Ogień Igrzysk Azjatyckich 2022 zapłonął!/ The fire of Asian Games 2022 ignited!

W czwartek, tj. 14.06., w starożytnym miasteczku Liangzhu na obrzeżach Hangzhou (prow. Zhejiang) odbyło się uroczyste zapalenie pochodni 19. Igrzysk Azjatyckich Hangzhou 2022, tym samym rozpoczynając odliczanie 100 dni do wydarzenia (23 września). 🕯 Pochodnia zajęła się ogniem pod wpływem promieni słonecznych padających na specjalnie skonstruowane do tego celu wklęsłe lustro. Wybór miasteczka Liangzhu nie było przypadkowe. To, odkryte w 1936 roku, liczące ok. 5000 lat, miejsce w 2019 roku wpisane zostało na listę UNESCO. Podczas ceremonii otwarcia, która odbędzie się pod koniec września, będzie miało miejsce tzw. "cyfrowe odpalenie pochodni igrzysk". "Zapalający" z całego świata będą mieli możliwość zapalić pochodnię online. Początkowo, igrzyska odbyć się miały w roku 2022, jednak ze względu na pandemię COVID-19, uroczystość przesunięto. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


On Thursday, June 14, in the ancient town of Liangzhu on the outskirts of Hangzhou (Zhejiang Province), the ceremonial lighting of the torch of the 19th Hangzhou 2022 Asian Games was held, thus starting the 100-day countdown to the event (September 23). 🕯 The torch caught fire under the influence of sunlight falling on a concave mirror specially constructed for this purpose. The choice of the town of Liangzhu was not accidental. This site, discovered in 1936 and approx. 5,000 years old, was inscribed on the UNESCO list in 2019. During the opening ceremony, which will take place at the end of September, there will be the so-called "digital lighting of the torch". Torchbearers from all over the world will be able to light the torch online. Initially, the Games were to take place in 2022, but due to the COVID-19 pandemic, the ceremony was postponed.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page