top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

PEKIN LIDEREM W BRANŻY ICV

English: "BEIJING AS A LEADER IN ICV BRANCH"


Pekin zajmuje miejsce lidera w branży inteligentnych pojazdów autonomicznych. W branży nowoczesnej motoryzacji następują przełomowe zmiany, których udziałem są także Chiny. Opanowanie podstawowych technologii pojazdów połączonych sieciowo to klucz do celu, jakim jest przekształcenie globalnego sektora motoryzacyjnego – twierdzą eksperci obecni na Światowej Konferencji Inteligentnych Pojazdów 2023 (>>the 2023 World Intelligent Connected Vehicles Conference<<). Pekin przejął wiodącą rolę w uruchamianiu programów i wspieraniu strategii dotyczących tzw. „usług jazdy autonomicznej”, czyli bez udziału kierowcy. To w stolicy Państwa Środka powstała licząca 160 km kw. strefa demonstracyjna, wykorzystywana do testowania technologii. W kwietniu 2022 roku rozpoczął się także pierwszy pilotażowy program komercyjny. Oddział Baidu, produkujący pojazdy pod marką >>Apollo Go<<, był jednym z pierwszych podmiotów oferujących podobne usługi. Co przyniesie przyszłość? #kktlumaczchinskiego


Beijing is a leader in the intelligent autonomous vehicle industry. Groundbreaking changes are taking place in the modern automotive industry, which also involves China. Mastering the basic technologies of connected vehicles is the key to the goal of transforming the global automotive sector, say experts present at the 2023 World Intelligent Connected Vehicles Conference. Beijing has taken a leading role in launching programs and supporting strategies regarding the so-called "autonomous driving services", i.e. without driver participation. It is in the capital of the Middle Kingdom that a 160-square-kilometer demonstration zone was created, used to test the technology. In April 2022, the first commercial pilot program also began. The Baidu branch, producing vehicles under the >>Apollo Go<< brand, was one of the first entities to offer similar services. What will the future bring?
Pekin stał się światowym liderem w branży ICV. Nowoczesna motoryzacja prze naprzód, stosując coraz nowsze technologie. Na jakim etapie są Chiny?

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page