top of page

Pierwszy chiński pociąg napędzany wodorem/ Pociąg wodorowy

English title: "First Chinese hydrogen-powered train"


Testy pierwszego rodzimej produkcji pociągu intercity napędzanego wodorem dobiegają końca. Niedługo pociąg ten dołączy do taboru chińskich kolei. Wczoraj, tj. 21.03 (czwartek), maszyna przeszła jazdę próbną przy pełnym obciążeniu, osiągając prędkość 160 km/h. W kontekście weryfikacji jest to rekord iście przełomowy, tak w obszarze wydajności w pełni uruchomionego systemu pociągu, jak i całego scenariusza i testu składającego się z wielu pomniejszych etapów.


Jeśli chodzi o inne parametry pojazdu, chiński pociąg wodorowy zużywa ok. 5 kWh na 1 km, plasując go w światowej czołówce. Jednorazowy przejazd może wynieść aż 1000 km.


Autorem i twórcą projektu jest CRRC Changchun Railway Vehicles Co., Ltd., firma pochodząca z prowincji Jilin (吉林) w północno-wschodnich Chinach.

 

ENGLISH:

Tests of the first domestically produced intercity train powered by hydrogen are coming to an end. This train will soon join the rolling stock of Chinese railways. Yesterday, i.e. March 21 (Thursday), the machine underwent a test drive under full load, reaching a speed of 160 km/h. In the context of verification, this is a truly groundbreaking record, both in terms of the performance of the fully operational train system and the entire scenario and test consisting of many smaller stages.


As for other vehicle parameters, the Chinese hydrogen train consumes approximately 5 kWh per 1 km, placing it among the world's best. A single trip can be up to 1,000 km.


The author and creator of the project is CRRC Changchun Railway Vehicles Co., Ltd., a company from Jilin Province (吉林) in northeastern China.
Niedługo do użytku oddany zostanie pierwszy chiński pociąg wodorowy. Jak wypadła jego generalna jazda testowa?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page