top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Podsumowanie: Szczyt BRICS 2023

English title: "The summary of BRICS Summit 2023"


W dniach 22-24 sierpnia br. miał miejsce Szczyt BRICS (grupa państw: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Afryka Południowa) 2023, w którym udział wziął, m.in. prezydent Chin, Xi Jinping. 🤝♟ Wydarzenie miało miejsce w Republice Południowej Afryki. Obecni byli także prezydent RPA - Cyril Ramaphosa, prezydent Brazylii - Luiz Inacio Lula da Silva, prezydent Indii - Narendra Modi oraz Minister Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej - Siergiej Ławrow. W środę, 23.08, w Johannesburgu, prezydent Xi wygłosił przemowę pt. "Poszukiwania rozwoju poprzez solidarność, współpracę oraz branie odpowiedzialności za pokój [na świecie]". We wtorek, 22.08, chiński przywódca wziął udział w ceremonii powitalnej i spotkał się z prezydentem Ramaphosą. Podczas wydarzenia podpisano szereg umów o współpracy pomiędzy członkami BRICS, czego świadkiem był także prezydent ChRL. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


On August 22-24, the BRICS Summit 2023 (BRICS - a group of developing countries: Brazil, Russia, India, China and South Africa) took place. 🤝♟ Chinese President Xi Jinping was present as well. The event took place in South Africa. Other participants were President of South Africa - Cyril Ramaphosa, the President of Brazil - Luiz Inacio Lula da Silva, the President of India - Narendra Modi and the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation - Sergey Lavrov. On Wednesday, August 23, in Johannesburg, President Xi made a speech entitled "Seeking development through solidarity, cooperation and taking responsibility for peace [in the world]". On Tuesday, August 22, the Chinese leader attended a welcome ceremony and met with President Ramaphosa. During the event, a number of cooperation agreements between BRICS members were signed, which was also witnessed by the president of the PRC.
Podsumowanie wydarzenia: Szczyt BRICS 2023 - co ważnego miało miejsce?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


bottom of page