top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Projekt UHV w Jiangsu oddany do użytku/ Jiangsu UHV project put into operation

Dzisiaj, tj. 2.07., w chińskiej prowincji Jiangsu do użytku oddano największy w Chinach projekt przesyłu energii ultrawysokiego napięcia (UHV). ♻️⚡️ Konstrukcja, rozciągająca się 2550 m w poprzek rzeki Jangcy i 178 km od miasta Taizhou do Wuxi pochłonęła budżet ok. 207,6 mln USD. Oszacowano, że roczny maksymalny przesył mocy może przekroczyć nawet 26 mld kWh, co stanowi odpowiednik rocznego zużycia prądu przez średniej wielkości chińskie miasto (o populacji liczącej ponad 200 tys. mieszkańców). Projekt ma przyczynić się do promocji "czystej" energii, np. pozyskiwanej z energii wiatrowej i zmniejszyć emisję CO2 do atmosfery nawet o 10 mln ton rocznie. #kktlumaczchinskiego


Today, i.e. on July 2, China's largest ultra-high voltage (UHV) power transmission project was commissioned in the Chinese province of Jiangsu. ♻️⚡️ The construction, stretching 2,550 m across the Yangtze River and 178 km from Taizhou City to Wuxi, consumed a budget of approximately USD 207.6 million. It has been estimated that the annual maximum power transmission may exceed even 26 billion kWh, which is equivalent to the annual electricity consumption of a medium-sized Chinese city (with a population of over 200,000 inhabitants). The project is to contribute to the promotion of "clean" energy, e.g. obtained from wind energy, and reduce CO2 emissions to the atmosphere by up to 10 million tons per year.


#ultrahighvoltagetransmission#ultrahighvoltagetransmissionproject#transmissionproject#chinesecrossrivertransmissionproject#ultrahighvoltage#uhv#Jiangsuprovince#Jiangsu#Wuxi#Taizhou#cleanenergy#reducingco2#co2reduce#ecologyinchina#chineseecology#ecology#co2emission#chineseelectricityconsumption#electricityconsumption#yangtze#chinesenews#newsChiński projekt UHV, którego linie przebiegają przez rzekę Jangcy ma w sumie 178 km długości.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Komentar


bottom of page