top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Radioaktywne skażenie - czy chińskie owoce morza są bezpieczne?

English title: "Radioactive contamination - Is the Chinese seafood safe to eat?"


Wiadomość o wypuszczeniu skażonej radioaktywnie wody przez elektrownie jądrową Fukushima Daiichi przyprawiła o niemały ból głowy chińskich wędkarzy, rybaków i rolników. ☢️🐟 Konsumenci zaczynają obawiać się, że owoce morza mogą nie być już zdatne do spożycia rezygnując z zakupów na lokalnych targach rybnych, nieraz otwarcie oskarżając producentów o ignorowanie skażenia sprzedawanej żywności. Czy jest się czego obawiać? Zhou Zhongyan, badacz życia morskiego z Ocean University of China apeluje, by zachować spokój i nie rozprzestrzeniać szkodliwych komentarz wśród opinii publicznej. „Owoce morza z chińskich wód nadal można bez obaw spożywać. Przed dopuszczeniem ich do sprzedaży podlegają rygorystycznym procesom kontroli bezpieczeństwa” – przekonuje naukowiec. „Ministerstwo ściśle przestrzega krajowych norm dotyczących maksymalnego dopuszczalnego stężenia substancji radioaktywnych w produktach pochodzących z wód morskich" - powiedział urzędnik z Ministerstwa Rozwoju Wsi i Rolnictwa. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


The news of the release of radioactively contaminated water by the Fukushima Daiichi nuclear power plant caused quite a headache for Chinese anglers, fishermen and farmers. ☢️🐟 Seafood consumers are beginning to question the safety of eating seafood delicacies from local fish markets, sometimes openly accusing producers of ignoring the contamination of the food they sell. Is there anything to fear? Zhou Zhongyan, a marine life researcher at Ocean University of China, urges people to remain calm and not spread harmful comments to the public. “Seafood from Chinese waters is still safe to eat. Before they are released for sale, they are subject to rigorous security control processes" - argues the scientist. “The Ministry strictly adheres to national standards regarding the maximum permissible concentration of radioactive substances in products from marine waters" - said an official from the Ministry of Rural Development and Agriculture.
Ogłoszono zrzut skażonej radioaktywnie wody z elektrowni Fukushima. Czy owoce morza w Chinach są bezpieczne?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page