top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Rekord egzaminu Gaokao pobity!/ Gaokao exam record broken!

Rekord zbliżającego się egzaminu Gaokao (高考 - pl. egzamin maturalny) został pobity. 🎓📝 Egzamin Gaokao to odpowiednik polskiej matury. W Chinach odbywać się będzie w dniach 7-8 czerwca. Jest to jeden z najbardziej stresujących dni nie tylko dla młodzieży, która z wynikiem wiąże swoje nadzieje i przyszłą karierę zawodową, ale także dla ich rodziców i nauczycieli. Tego dnia całe Chiny wstrzymują oddech, solidarnie trzymając kciuki za młodych. W tym roku liczba zdających osiągnęła rekordową liczbę 12,91 mln uczniów (to o 980 tys. osób więcej niż w zeszłym roku - jak podaje Chińskie ME). Władze ChRL zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by te trudne, tak pod względem rangi samego wydarzenia, jak i w każdej innej kwestii (np. ochrona przed przeciekami, zapewnienie bezpieczeństwa, logistyka itd.), dwa dni upłynęły możliwie bezproblemowo. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


The record for the upcoming Gaokao Exam (高考 - high school graduation exam) has been broken. 🎓📝 The Gaokao exam is the equivalent of the graduation and university entrance exam. It will take place in China on June 7-8. It is one of the most stressful days, not only for young people, who have their hopes and future careers tied to the result, but also for their parents and teachers. On this day, all of China holds its breath, keeping its fingers crossed for the young in solidarity. This year, the number of candidates reached a record number of 12.91 million students (980,000 more than last year, according to Chinese Ministry of Education). The PRC authorities assure that they will make every effort to ensure that these difficult two days, both in terms of the importance of the event itself and in any other matter (e.g. protection against leaks, security, logistics, etc.), pass as smoothly as possible.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page