top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Chińska robotyka vs. współpraca międzynarodowa

English title: "Chinese robotics vs. international cooperation"


W miniony czwartek, tj. 17.08, podczas Światowej Konferencji Robotyki 2023 Xin Guobin, chiński wiceminister przemysłu i technologii informatycznych, wezwał do zwiększenia wysiłków na rzecz międzynarodowej współpracy w branży, jaką jest robotyka podkreślając przy tym, że roboty odgrywają coraz większą rolę w dziedzinie innowacji technologicznych oraz inteligentnej produkcji. 🤖🏭 Krajowa (chińska) sprzedaż robotów przemysłowych w zeszłym roku stanowiła ponad połowę sprzedaży światowej, plasując się tym samym na zaszczytnym, pierwszym miejscu (przychody przekroczyły niebagatelną kwotę 23,3 mld. USD!). Zagęszczenie robotów w przemyśle wytwórczym stale rośnie, obejmując już 65 głównych branż oraz 206 branż pomniejszych (w tym, m.in. energetyka, motoryzacja, produkcja baterii litowych, fotowoltaika etc.). Podsumowując, Chiny są obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem robotów na świecie. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


Last Thursday, i.e. August 17, during the World Robotics Conference 2023, Xin Guobin, China's Deputy Minister of Industry and Information Technology, called for increased efforts for international cooperation in the robotics industry, emphasizing that robots are playing an increasingly important role in the field of innovation technology and intelligent manufacturing. 🤖🏭 Domestic (Chinese) sales of industrial robots last year accounted for more than half of world sales, thus taking the honorable first place (revenues exceeded the considerable amount of 23.3 billion dollars!). The density of robots in the manufacturing industry is constantly growing, already covering 65 major industries and 206 minor industries (including, among others, energy, automotive, lithium battery production, photovoltaics, etc.). All in all, China is now the fastest growing robot market in the world.
Branża robotów w Chinach rozwija się w zawrotnym tempie. Czym jest robotyka dla chińskiej gospodarki?

bottom of page