top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

SPOTKANIE CHINY-USA – O CZYM ROZMAWIANO?

English: "CHINA-US MEETING – WHAT WERE TALKED ABOUT?"


Cieśnina Tajwańska to największa tykająca bomba w stosunkach sino-amerykańskich. Chiński Minister Spraw Zagranicznych, Wang Yi, spotkał się a amerykańskim Doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego, Jake’em Sullivanem. To właśnie Tajwan jako „palącą” kwestię przedstawił na spotkaniu chiński dyplomata. Ponadto, rozwinął także „oficjalnie stanowisko” w temacie Morza Południowochińskiego. Obydwie strony rozmów określiły spotkanie jako merytoryczne, konstruktywne i strategiczne pod kątem stosunków Chiny-USA. Zadeklarowano, że oba państwa dołożą starań, by zorganizować spotkanie głów obu państw w San Francisco. #kktlumaczchinskiego


The Taiwan Strait is the biggest ticking bomb in Sino-American relations. Chinese Minister of Foreign Affairs, Wang Yi, met with American National Security Advisor, Jake Sullivan. It was Taiwan that was presented as a "burning" issue by a Chinese diplomat at the meeting. In addition, he also developed an "official position" on the South China Sea. Both sides of the talks described the meeting as substantive, constructive and strategic in terms of China-US relations. It was declared that both countries would make every effort to organize a meeting of the heads of both countries in San Francisco.
Odbyło się spotkanie dyplomatów dotyczące stosunków Chiny-USA. Sullivan i Wang określili je jako konstruktywne. Co było przedmiotem tego spotkania?

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page