top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Spotkanie Xi Jinping'a z Cyrilem Ramaphosą w ramach szczytu BRICS

English title: "The meeting of Xi Jinping and Cyril Ramaphosa during BRICS Summit"


Dzisiaj, tj. we wtorek 22.08., prezydent Chin Xi Jinping i prezydent Republiki Południowej Afryki - Cyril Ramaphosa odbyli spotkanie, po którym Xi oświadczył, że Chin są w pełnej gotowości, by pogłębić współpracę ze swoim afrykańskim partnerem. 🇿🇦🇨🇳 "Ten nowy, historyczny punkt startowy wyklarował obopólne aspiracje pogłębiania przyjaźni, współpracy i wzmacniania koordynacji, a także stanowi swoiste zadanie, które obecne czasy postawiły przed naszymi dwoma narodami" - powiedział prezydent ChRL. Kluczową kwestią wspomnianego partnerstwa w obliczu rozwoju jest to, że oba kraje stanęły przed podobnymi problemami i posiadają wspólne interesy. Nowy poziom współpracy Chin z Południową Afryką to jedna ze strategii Xi na poszerzanie wpływów poprzez rozliczne kontakty, coraz silniej w obrębie państw afrykańskich. Xi Jinping przybył do Republiki Południowej Afryki, aby wziąć udział w XV Szczycie Państw BRICS. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


Today, i.e. on Tuesday, August 22, Chinese President Xi Jinping and South African President Cyril Ramaphosa held a meeting, after which Xi declared that China was fully prepared to deepen cooperation with its African partner. 🇿🇦🇨🇳 "At a new historical starting point, carrying forward friendship, deepening cooperation and strengthening coordination are the common aspiration of the two countries and the task entrusted by the times" said the President of the PRC. The key point of this partnership in the face of development is that both countries face similar problems and share common interests. A new level of cooperation between China and South Africa is one of Xi's strategies for expanding influence through numerous contacts, increasingly stronger within African countries. Xi Jinping arrived in South Africa to attend the 15th BRICS Summit.




Zbliża się 15. Szczyt BRICS, Xi Jinping i Cyryl Ramaphosa omawiają plany strategiczne. Jakie są plany sino-afrykańskiej współpracy?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page