top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Szkło księżycowe do budowania struktur na Księżycu/ Lunar glass to build structures on the Moon

Chińscy naukowcy zajmujący się badaniem Księżyca, z którego próbki uzyskano podczas misji Chang'e 5, planują zająć się opracowaniem możliwości budowania specjalnych struktur na naturalnej satelicie Ziemi z wykorzystaniem pozyskanych na niej surowców. 🌕🔬 Wśród najnowszych odkryć z otrzymanych próbek jest odkrycie swoistej właściwości gleby księżycowej - możliwości formowania włókien szklanych - potencjalnego budulca przyszłych konstrukcji (National Science Review, 2023). Struktury byłyby produkowane "na miejscu" (tj. na Księżycu) przy użyciu technologii druku 3D. #kktlumaczchinskiego


Chinese scientists studying the Moon, samples of which were obtained during the Chang'e 5 mission, plan to develop the possibility of building special structures on the Earth's natural satellite using the raw materials obtained there. 🌕🔬 Among the latest discoveries from the samples received is a peculiar property of lunar soil - the ability to form glass fibers - a potential building material of future structures (National Science Review, 2023). Such structures would be produced "on site" (i.e. on the moon) using 3D printing technology.


#Change5#Changemission#Moon#ChineseSpaceMission#NationalScienceReview#Spce2023#Moonsamples#3Dprinting#chinesesatelites#chinesescience#chinesescientist#glassfiber#moonlunarglass#science#space#technology#hightech#chinesetechnology#chinesehightech#chinesetranslator#chineseinterpreter#chinesenews#China
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page