top of page

TARGI CES ZDOMINOWANE PRZEZ CHIŃSKIE TECHNOLOGIE

ENGLISH TITLE: “CES FAIRS DOMINATED BY CHINESE TECHNOLOGY”

 

Obecność chińskich firm technologicznych oraz prezentowane przez nie przełomowe osiągnięcia w zakresie zaawansowanych technologii i innowacji na targach Consumer Electronics Show 2024 [pl. Pokaz Elektroniki Użytkowej 2024] w Las Vegas, USA, to silny wyraz wpływu chińskich rozwiązań na globalny rynek innowacji technologicznych.


W dużej mierze wiąże się to z wykorzystaniem sztucznej inteligencji z coraz szerszą gamą różnych urządzeń elektronicznych, napędzających ewolucję światowego przemysłu elektroniki użytkowej. Na wspomnianych targach zaprezentowało się aż ponad 1100 chińskich przedsiębiorstw (tj. dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku) specjalizujących się w, m.in., wyświetlaczach półprzewodnikowych nowej generacji, sztucznej inteligencji, robotyce, pojazdach autonomicznych czy rozszerzonej rzeczywistości.


Wśród prezentowanych produktów znalazły się takie chińskie technologie, jak tablety obsługujące sztuczną inteligencję, gogle AR, wyświetlacze do aut, inteligentny kokpit, elastyczne wyświetlacze z organicznymi diodami elektroluminescencyjnymi czy OLED, przezroczysty panel wyświetlacza, mini zakrzywiony wyświetlacz 4K LED, 45-calowy ekran do kokpitu pojazdu w rozdzielczości 8K, bez obramowania (montowany w nowym pojeździe elektrycznym Geely Galaxy E8), produkty zrobotyzowane (automatyczne kosiarki i odkurzacze), roboty hotelowe i restauracyjne etc.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------


The presence of Chinese technology companies and their breakthrough achievements in advanced technologies and innovations at the Consumer Electronics Show 2024 in Las Vegas, USA, is a strong expression of the influence of Chinese solutions on the global market for technological innovations.


Much of this involves the use of artificial intelligence with an increasingly wide range of different electronic devices, driving the evolution of the global consumer electronics industry. Over 1,100 Chinese companies (i.e. twice as many as last year)have been presented at the fair, specializing in, among others, next-generation semiconductor displays, artificial intelligence, robotics, autonomous vehicles and augmented reality.


The presented products were, among others, such Chinese technologies as artificial intelligence-enabled tablets, AR goggles, car displays, intelligent cockpit, flexible displays with organic light-emitting diodes or OLED, transparent display panel, mini curved 4K LED display, 45-inch cockpit screen vehicle in 8K resolution, borderless (installed in the new Geely Galaxy E8 electric vehicle), robotic products (automatic lawn mowers and vacuum cleaners), hotel and restaurant robots, etc.
Amerykańskie Targi Elektroniki Użytkowej – Consumer Electronics Show 2024 – zdominowane zostały przez chińskie technologie. Co z Państwa Środka można było zobaczyć na wystawie w Las Vegas?

9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page