top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Tybetańska przepławka w Księdze Guinessa/ Tibetan fish ladder in the Guiness World Records

W słynnej Księdze Światowych Rekordów Guinessa znalazła się wysoka na 2194 metry konstrukcja przepławki dla ryb znajdująca się w Tybetańskim Regionie Autonomicznym na rzece Laluo. 📓🗻 Rzeczną "drabinę" skonstruowano w ramach projektu ochrony wód rzeki. Przepławka znajduje się na wysokości 4305,21 m i postawiona jest na brzegu miejscowej tamy, ułatwi ona migrację oraz tarło rzadkich gatunków ryb na dużych wysokościach. #kktlumaczchinskiego


The famous Guinness Book of World Records from now on included a 2,194-meter high fish ladder's structure located in the Tibet Autonomous Region on the Laluo River. 📓🗻 The on-river "stairs" were constructed as part of a river water protection project. The fish ladder is located at an altitude of 4,305.21 m and is placed on the shore of the local dam, it will facilitate migration and spawning of rare fish species at high altitudes.


#TibetanAutonomousRegion#Laluoriver#Laluo#Tibet#waterprotection#fishladder#endangeredspecies#ecosystemprotection#chineseproject#highalititudedam#tibetandam#China#chinesenews#chinese#ecosystem#ecology#chinesetranslator#chineseinterpreter
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page