top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Urodziny Mazu - bogini morza/ Birthday of Mazu - goddess of the sea

Dnia 13.05. (sobota) wierni z Chin i Tajwanu przybyli do prowincji Fujian, by uczcić 1063. rocznicę narodzin Mazu (妈祖) - Bogini Morza, patronki rybaków i żeglarzy. 🌊🧞‍♀️ Tego dnia celebrujący uroczystość Chińczycy oraz Tajwańczycy o północy odpalają fajerwerki i śpiewają chińską wersję "sto lat", by uczcić pamięć bóstwa. Główne uroczystości odbywają się na wyspie Meizhou, na której Mazu przyszła na świat. Według legendy kobieta była córką rybaka, która posiadła niezwykłą zdolność opuszczania swojego ciała we śnie. Pewnego dnia, podczas sztormu, dzięki swojej nadprzyrodzonej umiejętności uratowała życie ojcu i braciom. Jeden z braci poniósł jednak śmierć, a Mazu, w ramach zadośćuczynienia, od tego pory roztacza swą opiekę nad wszystkimi rybakami z Fujian. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


On 13.05. (Saturday) devotees from China and Taiwan came to Fujian Province to celebrate the 1063rd birth anniversary of Mazu (妈祖) - the Goddess of the Sea, patron of fishermen and sailors. 🌊🧞‍♀️ On this day, the Chinese and Taiwanese celebrating by seting off fireworks at midnight and singing the Chinese version of "Happy birthday" to honor the deity's memory. The main celebrations take place on the island of Meizhou, where Mazu was born. According to legend, the woman was the daughter of a fisherman, she had the extraordinary ability to leave her body in the sleep. One day, during a storm, she saved the lives of her father and brothers with her supernatural abilities. However, one of the brothers died, and Mazu, as compensation, has since extended his protection to all Fujian fishermen.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page