top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

W Chinach trwa 40. Międzynarodowy Festiwal Latawców/ 40. International Kite Festival takes place in

15.04. (tj. sobota) w chińskim mieście Weifang (prowincja Shandong) rozpoczął się 40. Międzynarodowy Festiwal Latawców(国际风筝节 - Guójì Fēngzhēng Jié). 🎏🎉 Wydarzenie zorganizowane zostało na polach Binhai. Pierwszy raz festiwal odbył się już w 1984 roku i zyskał ogólnoświatową sławę. W tym roku bierze w nim udział 662 hobbystów z 59 różnych regionów i krajów. Poza samym puszczaniem wymyślnych, nieraz bardzo skomplikowanych w stylu, latawców, na miejscu zobaczyć można także tradycyjne występy, wystawy, jarmark lampionów czy spróbować lokalnych przysmaków. #kktlumaczchinskiego


15.04. (i.e. saturday) in the Chinese city of Weifang (Shandong Province) the 40th International Kite Festival(国际风筝节 - Guójì Fēngzhēng Jié) began. 🎏🎉 The event was organized in the fields of Binhai. The festival was held for the first time in 1984 and gained worldwide fame. This year, 662 hobbyists from 59 different regions and countries participate in the event. In addition to flying fancy, often very complicated in style, kites, you can also see traditional performances, exhibitions, a lantern fair or try local delicacies.


#40internationalkitefestivel#internetionalkitefestival#chinesekitefestival#binhai#weifang#shandong#China#traditionalperformance#lanternfair#weifangdelicacies#chineseculture#culturalevent#chineseculturalevent#kites#kitefestival#chinesetranslator#chineseinterpreter
Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page