top of page

WIELKA NOWOROCZNA MIGRACJA CHIŃCZYKÓW – CZAS START!

THE CHINESE BIG NEW YEAR’S MIGRATION HAS STARTED!

 

NOWOROCZNA MIGRACJA


W Chinach od 26.01 (tj. od dzisiaj) rusza wielka fala migracji wewnętrznych. Rzesze obywateli Państwa Środka wybiera się w karkołomną podróż przez kraj, by dotrzeć do domu na najważniejsze ze wszystkich chińskich świąt – Święto Wiosny (春节;新年) czy, inaczej, Chiński Nowy Rok, który zaczyna się 10 lutego.


Masowe przemieszczanie się ludności w stosunkowo krótkim czasie to niemałe wyzwanie dla transportu krajowego. Do tego dnia przewoźnicy przygotowują się już dużo wcześniej. Z wyprzedzeniem oszacowano już, że dzisiaj od rana na stacji Pekin Zachodni (北京西站) odprawi się ok. 143 000 pasażerów. China Railway Beijing Group obsłużyć ma w sumie aż 39,13 mln osób (oznacza to 14,1%-owy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem w roku 2019).


Szczyt migracji na miejsce obchodów Nowego Roku przypaść ma na dzień 7 lutego, szczyt powrotów – 25 lutego. Obłożenie związane z festiwalem potrwać ma w sumie aż do 5 marca.

 

 

NEW YEAR’S MIGRATION


A great wave of internal migration starts in China from January 26 (i.e. today). Crowds of citizens of the Middle Kingdom go on a breakneck journey across the country to reach home for the most important of all Chinese holidays - Spring Festival (春节;新年) or, in other words, Chinese New Year, which begins on February 10.


Mass movement of people in a relatively short time is a considerable challenge for national transport. Carriers are preparing for this day much earlier. It has already been estimated that approximately 143,000 passengers will check in at Beijing West Station (北京西站) from this morning. China Railway Beijing Group will serve a total of 39.13 million people (this means a 14.1% increase compared to the same period in 2019).


The peak of migration to the place of New Year's celebrations is scheduled to fall on February 7, and the peak of returns - on February 25. The festiwal rush is expected to last until March 5.

 W Chinach rozpoczyna się coroczna wielka noworoczna migracja ludności spieszącej na Festiwal Wiosny do swoich domów i rodzin. Co to oznacza dla chińskiego transportu?

11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page