top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

XXV Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Szanghaju/ 25. Shanghai Internetional Film Festival

W dniach od 9 do 18 czerwca odbywa się 25. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Szanghaju. 🎬🏆 Podczas wydarzenia rozdawane są statuetki "Golden Goblet" (pl.: "Złota Czara"), stanowiące ukoronowanie dotychczasowego dorobku wielkich osobistości związanych z kinem azjatyckim. Na czele jury głównego konkursu stanął słynny polski reżyser, scenarzysta, producent i aktor filmowy Jerzy Skolimowski. Mało kto wie, że dziadek reżysera przez pewien czas mieszkał w północno-wschodnich Chinach, gdzie pracował jako urbanista. Filmem, który otwierał tegoroczną edycję był "Love Never Ends" w reżyserii Han Yan'a. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


The 25th Shanghai International Film Festival takes place from June 9 to 18. 🎬🏆 During the event, the "Golden Goblet" statuettes are distributed, constituting the crowning achievements of great personalities associated with Asian film. The jury of the main competition was headed by the famous Polish director, screenwriter, producer and film actor Jerzy Skolimowski. Few people know that the director's grandfather lived for some time in Northeast China, where he worked as an urban planner. The film that opened this year's edition was "Love Never Ends" directed by Han Yan.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page