top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

ZAMBIA I CHINY ZACIEŚNIAJĄ WIĘZI

English: "CHINA AND ZAMBIA STRENGHTEN TIES"


Prezydent Xi Jinping przeprowadził w piątek (15.09.) w Pekinie rozmowy ze swoim zambijskim odpowiednikiem - Hakainde Hichilemą. Głowy obu państw ogłosiły wyniesienie stosunków sino-zambijskich do rangi złożonego partnerstwa strategicznego na rzecz współpracy bilateralnej. Chiny żywią nadzieję na wspólną budowę Inicjatywy Pasa i Szlaku z narodem zambijskim oraz liczą na poszerzenie zakresu współpracy w kwestiach takich jak budowa infrastruktury, rozwój rolnictwa, górnictwa i produkcji czystej energii. To wszystko, aby finalnie osiągnąć cel, jakim jest rozwój i rewitalizacja całego państwa afrykańskiego, powiedział Xi. Hichilema oświadczył z kolei, że Zambia dziękuje Chinom za wsparcie w przystąpieniu Unii Afrykańskiej do G20 i oraz za pozytywną rolę Chin w rozwiązaniu problemu zadłużenia Zambii. #kktlumaczchinskiego


President Xi Jinping held talks with his Zambian counterpart, Hakainde Hichilema, on Friday (September 15) in Beijing. The heads of both countries announced the elevation of Sino-Zambian relations to the rank of a complex strategic partnership for bilateral cooperation. China hopes to jointly build the Belt and Road Initiative with the Zambian people and hopes to expand the scope of cooperation on issues such as infrastructure construction, development of agriculture, mining and clean energy production. All this to ultimately achieve the goal of developing and revitalizing the entire African country, Xi said. Hichilema, in turn, stated that Zambia thanks China for its support in the African Union's accession to the G20 and for China's positive role in solving Zambia's debt problem.
Chiny zacieśniają więzy z jednym z afrykańskich państw, jakim jest Zambia. Jakie są korzyści takiej współpracy?

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page