top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Kierunek: Chiny - chińska turystyka w potrzebie

English title: "Destination: China - Chinese tourism in need"


Chińska turystyka krajowa pilnie potrzebuje ożywienia. 🧳✈️ Choć sytuacja w branży nie jest najgorsza, to jednak nadal odczuwalne są skutki pandemii COVID-19. Ministerstwo Kultury i Turystyki podejmuje coraz więcej wysiłków, by wzbudzić zainteresowanie zagranicy w stosunku do Chin. Zewsząd słychać doniesienia, że kolejne ambasady ChRL za granicą wprowadzają pewne ułatwienia w staraniu się o wizę turystyczną, np. rezygnując z pobierania odcisków palców, które dotąd były standardową procedurą. Wszystko po to, by dodatkowo zachęcić do wyboru Państwa Środka na swoją urlopową destynację. Eksperci wciąż podkreślają, że turystyka przyjazdowa dla Chin stanowi duży element jej "soft power". Na jej atrakcyjność i konkurencyjność składa się wiele czynników, np. polityka wizowa, stosunki międzynarodowe, odpowiednie działania marketingowe czy dostępność i atrakcyjność cenowa przelotów. To co, krótki urlop na Wielkim Murze? #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


China's domestic tourism urgently needs a revival. 🧳✈️ Although the situation in the industry is not the worst, the effects of the COVID-19 pandemic are still being felt. The Ministry of Culture and Tourism is making more and more efforts to arouse foreign interest in China. There are reports from everywhere that successive PRC embassies abroad are introducing some facilitations in applying for a tourist visa, for example by giving up fingerprinting, which until now was a standard procedure. All this to further encourage people to choose the Middle Kingdom as their holiday destination. Experts continue to emphasize that inbound tourism for China is a large element of its "soft power". Many factors contribute to its attractiveness and competitiveness, such as visa policy, international relations, appropriate marketing activities or the availability and price attractiveness of flights. So what, a short vacation on the Great Wall?
W Chinach coraz częściej słychać głosy, które mówią, że chińska turystyka potrzebuje bodźców do odbudowania strat po pandemii. Jak taka odbudowa ma wyglądać?

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page