top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Obcokrajowcy zgłębiają taoizm/ Foreigners explore the idea of Taoism

W okresie letnim Świątynia Pięciu Nieśmiertelnych (五仙庙 wǔ xiān miào) ulokowana na szczycie Niebiańskiego Konia (天马 tiānmǎ) na Górze Białego Konia (白马山 báimǎ shān) w Shiyan, prowincji Hubei, oblegana jest przez zagranicznych turystów. 🥋☯️ Poszczególne grupy gości przybywają tam, aby uczyć się i praktykować tajniki sztuk walki oraz dogłębnie poznawać taozim. Aby zapisać się na 21-dniowy turnus chętni musieli zarejestrować się poprzez specjalną stronę internetową: https://fiveimmortals.com/contact-us/, aby w ramach niecodziennego wypoczynku zgłębiać szczegóły rytuałów, pieśni charakteryzujących taoizm, jego historii oraz medycyny tradycyjnej. Ponadto udział wziąć można w praktykowaniu pro-zdrowotnych ruchowo-oddechowych ćwiczeń dla ciała, takich jak tai-qi czy wudang. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie najważniejszych zabytków ze starożytności oraz miejsc, gdzie podziwiać można wspaniałą, lokalną przyrodę. #kktlumaczchinskiego

www.kk-tlumaczchinskiego.pl


During the summer, the Temple of the Five Immortals (五仙庙 wǔ xiān miào) located on the Heavenly Horse (天马 tiānmǎ), a peak of the White Horse Mountain (白马山 báimǎ shān) in Shiyan, Hubei Province, is besieged by foreign tourists. 🥋☯️ Individual groups of guests come there to learn and practice the secrets of martial arts and to learn deeply about the philosophy of Taoism. To sign up for a 21-day stay, volunteers had to register via website: https://fiveimmortals.com/contact-us/ and explore the details of Taoist rituals, songs, history and traditional medicine. In addition, one can take part in practicing pro-health movement and respiratory exercises for the body, such as tai-qi or wudang. The next point of the program is visiting the most important ancient monuments and places where you can admire the wonderful local nature.
W świątyni w Shiyan obcokrajowcy poznają taoizm od podszewki. Jak to wygląda "od kuchni"?


Comments


bottom of page