top of page
  • Zdjęcie autoraBTJChKK

Uruchomiono połączenie kolejowe Chiny-Laos/ China-Laos Railway has been launched

Uruchomiono bezpośrednie połączenie obsługiwane przez pociągi typu "bullet train" na trasie Chiny - Laos. 🚅🇨🇳🇱🇦Jest to inicjatywa większego projektu Drogi i Pasa, mająca na celu zwiększyć korzyści ekonomiczne pomiędzy dwoma azjatyckimi państwami. Podróż z miasta Kunming w prowincji Yunnan do miasta Wientian, stolicy Laosu, trwa ok. 10h. Odbywa się w bardzo komfortowych warunkach i, w przeciwieństwie do podróży samolotem, pozwala na podziwianie widoków na trasie. Jest to w Chinach pierwsza taka transgraniczna usługa superszybkich pociągów pasażerskich. #kktlumaczchinskiego


A direct link operated by "bullet trains" between China and Laos has been launched. 🚅🇨🇳🇱🇦 This is an initiative of a larger project called the Road and Belt, aimed at increasing economic benefits between the two Asian countries. The journey from Kunming in Yunnan Province to Vientian, the capital of Laos, takes about 10 hours. It takes place in very comfortable conditions and, unlike traveling by plane, it allows passengers to admire the views along the route. It is China's first such cross-border high-speed passenger train service.


#chineserailway#chinesebullettrains#chineseeconomics#asean#aseancountries#transbordertransportation#passengertransportation#bullettrains#railway#highspeedtrains#kunming#yunnan#laos#vientian#chinesetranslator#chineseinterpreter
Comments


bottom of page